O prospěšnosti pravidelného pohybu toho již bylo řečeno mnoho, ale ne vždy se při jeho propagaci setkáte s vhodnými tipy na pohybové aktivity. Některé mohou být příliš jednostranné, jiné přetěžují určité svalové skupiny. Již řadu let je pro posílení fyzičky vyzdvihován aerobik a různé formy posiloven, a to nejen pro muže, ale o to méně pozornosti se věnuje protahovacím cvičením, jako je kalanetika, jóga, a rekreační skákání na trampolíně.
Co má pohyb na trampolíně společného s protahovacími cviky? Především dokáže působit na většinu svalů v těle včetně těch, které v průběhu života příliš neposilujeme, např. vnitřní zádové a břišní svalstvo nebo vnitřní partie stehen a hýždě.
Podstatnou výhodou je mírná forma zátěže, na rozdíl od posilovacích strojů a závaží činek, kdy mohou být svaly extrémně přetíženy. Zároveň šetříme kloubní výstelky kolen, kyčlí a kotníků, které mnohdy trpí při běhání a kupříkladu při vícedenním turistickém treku s batohem na zádech.
Koordinace pohybů je další důvod, proč jsou trampolíny vhodné zvláště pro seniory a pro osoby se sedavým zaměstnáním. Dopady na pružnou podložku pod vlivem gravitace nutí cvičence udržovat balanc ve svislé poloze a tím se nejen procvičí většina svalstva, ale i podpoří mozková činnost s ohledem na bystrost při rozhodování u koordinace jednotlivých pohybů.
Báječná zbraň proti stresu
Antistresových pomůcek pro uklidnění a dobrou náladu je celá řada a dětské trampolíny https://www.goodjump.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti patří k těm nejefektivnějším. Cvičení vás začne bavit již v první minutě strávené na odrazové ploše a lze jej přirovnat k plaveckým disciplínám v bazénu, nebo k jízdě na kole zajímavou krajinou. Uvolněné hormony štěstí (endorfiny) jsou možná jedním z těch hlavních důvodů, proč se tyto výrobky těší velkému zájmu dětí, i dospělých zájemců o zdravý životní styl, a to nejen v České republice.